Znacie akcję „biżuteryjki dla wośp”?

Od lat z wielką dumą uczestniczę w projektach twórczych w ramach akcji Biżuteryjki dla WOŚP – co roku grono najlepszych w Polsce rękodzielników łączy się w niewielkie grupy, projektujemy wyjątkową biżuterię – a potem każdy z nas wykonuje jakąś część, element – aby następnie połączyć to w całość. Na jeden projekt składa się praca wielu ludzi, z całej Polski.. Potem oczywiście trafiają te niesamowite rzeczy na licytację – i bardzo cieszy, gdy czterocyfrowe a nawet i pięciocyfrowe kwoty wspierają bardzo dobre wośpowe cele ❤️ W roku 2021 również byłam częścią jednego z projektów – LEŚNE SZEPTY.. wyjątkowe ręcznie robione ceramiczne kaboszony, złociste piryty, ciemnozielone sznurki włoskiego sutaszu – połączone w niesamowitą całość – kolia, kolczyki i bransoleta.

Przygotowania do takiego projektu trwają kilka miesięcy..

Od początku wiadomo było, że kolorem przewodnim będzie kolor zielony w wielu leśnych odcienach.

Na początku Karolina Gletkier ulepiła przepiękne kaboszony z ceramiki. Potem dopasowano do nich kolory włoskich jedwabnych sznurków z sutaszu i dodatkowe kamienie – wybór padł na piryty.

Miałyśmy rozrysowany świetny projekt, każda z nas wiedziała – za jaki fragment całości odpowiada i tak – Edyta Lasek, Magdalena Bielska, Magdalena Czeretowicz, Milena Kłosińska, Emilia Bartoszek, Justyna Masztakowska i ja – zabrałyśmy się do pracy. Na zdjęciach widać, jak wielkie serce każda z nas włożyła w swoją część.

W tym samym czasie powstawały piękne pudełka w pracowni Natalii Niedostatkiewicz. Biżuteria tak zapakowana budzi jeszcze większy zachwyt, nieprawdaż?

następnie „leśne szepty” trafiły na sesję zdjęciową…

O pokazanie całego piękna naszego kompletu zadbały:

Biżuteria: Biżuteryjki dla WOŚP – projekt „Leśne Szepty”

Zdjęcia: Beata Banach Fotografia

Model & Make’up: Milena Banach https://www.instagram.com/mila.banach

Suknia: Ewa Jobko – Costume Designer

fot. Beata Banach
Leśne Szepty
Biżuteryjki dla WOŚP

Gdy nadszedł czas licytacji- trzymałyśmy kciuki bardzo, bardzo mocno – i udało się osiągnąć piękną dużą czterocyfrową kwotę.

fot. Biżuteryjki dla WOŚP

Byłyśmy niezwykle dumne, że udało się wspomóc tak szczytny cel naszą pracą.

To wielka przyjemność być częścią społeczności „Biżuteryjki dla WOŚP”. A jak zerkniecie „głębiej” na mojego bloga – to odnajdziecie projekty z ubiegłych lat – było ich kilka, i każdy równie niesamowity 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart